slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

„Więcej radości jest w dawaniu niźli w braniu"

marcin.tomsia włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

Takie motto poprowadziło w tym roku naszych wspaniałomyślnych i hojnych uczniów, towarzysząc im przy zbiórce artykułów szkolnych, zabawek i słodyczy dla najmłodszych pacjentów oddziału pediatrycznego w Nowym Szpitalu w Olkuszu. Wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania i dostarczyły do organizatorek, Pani Aleksandry Kuli i Pani Justyny Kuźniak, całe mnóstwo pięknych przedmiotów, którymi następnie zostały obdarowane dzieciaki, spędzające „Mikołajki” w szpitalu. Na szczęście wizyta świętego Mikołaja i jego radosnego orszaku wyraźnie poprawiła humor małym milusińskim, a niektórzy nawet nie chcieli się z nimi rozstawać. Również personel medyczny i obecni w szpitalu rodzice otrzymali upominki od świętego, który dostarczył wykonane przez uczniów Technikum Budownictwa urocze, pamiątkowe aniołki oraz upieczone i przepięknie udekorowane aromatyczne pierniczki – dzieło cukierników z Technikum Usług Gastronomicznych i Żywienia. Ponadto uczennica klasy II w  - Weronika Karcz, jako dar serca, upiekła świąteczne babeczki, którymi obdarowała zarówno małych pacjentów, jak i starszych, przebywających na szpitalnym oddziale.

Mikołaj nie zapomniał też o naszej Szkole. Jego barwny korowód odwiedził wszystkie sale, aby osłodzić lekcje uczącym się pilnie uczniom i nauczającym ich pedagogom. Słodkie niespodzianki dla całej społeczności szkolnej zapewniła, jak zawsze niezawodna Rada Rodziców, a uczestnicy orszaku zajęli się ich dystrybucją. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym, w tym księdzu Arkadiuszowi Kajdasowi za zorganizowanie stroju dla Mikołaja – biskupa. Szczególne podziękowania kieruję do Weroniki Karcz, Justyny Żarskiej, Klaudii Mączki, Aleksandry Bugaj, Klaudii Mosurek, Kingi Syguły, Bartłomieja Piłki, Kamila Kluczewskiego, Patryka Kluczewskiego i Adriana Bienia, czyli mikołajkowego składu. Dzięki wam wszystkim i waszej dobroci ten dzień był naprawdę niezwykłym wydarzeniem i rozgrzał serca wielu osób. 

 

 

                                                                              Justyna Kuźniak

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00