slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

Konkurs Fryzjerski w Budowlandii

Odkąd Budowlanka stała się Budowlandią, czyli Fabryką Zawodów w różnych branżach, o szkole słychać coraz więcej, a zainteresowanie nią nie słabnie pomimo niżu demograficznego. Jedną z ciekawszych inicjatyw jest Konkurs Fryzjerski „Młode Talenty” organizowany po raz drugi przez Panią Marzennę Wąs, nauczyciela przedmiotów zawodowych fryzjerskich i pracowni. Zgodnie z nazwą Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych uczniów Technikum Usług Fryzjerskich, którzy będą reprezentować szkołę w prestiżowych konkursach zewnętrznych, do których, niewątpliwie należał projekt na szczeblu małopolskim: „Mam zawód. Mam fantazję”, gdzie Zespół Szkół Nr 4 zajął I miejsce. Warto dodać, że w Ogólnopolskim rankingu „Perspektyw” po względem zdawalności egzaminów zawodowych Budowlandia zajęła II miejsce po technikum fryzjerskim w Bydgoszczy. Na sukces szkoły ma wpływ współpraca z salonami fryzjerskimi: „NOVY” i „LOREAL” Pani Magdaleny Girek, warszawskim stylistą Piotrem Mazurkiewiczem oraz wizyty zawodoznawcze w ramach projektu: „Modernizacja kształcenia zawodowego”.

Szkolny Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: plecionka, fryzura awangardowa, fryzura ślubna. Konkurencje wymagały od uczestniczek sporego przygotowania. Przede wszystkim wyboru modelek do poszczególnych konkurencji oraz stworzenia wizji nie tylko fryzury, ale także stroju i dodatków. Jury w składzie: Magdalena Girek, Marida Zoń, Piotr Luks i Leszek Szatan oceniało zmagania uczestników pod kątem techniki wykonania fryzury, jej efektu końcowego, całości stylizacji (makijaż, fryzura, ubiór) oraz czystości pracy i stanowiska. W wyniku obrad przyznano następujące miejsca i wyróżnienia:

I miejsce - Patrycja Mosurek IId

II miejsce - Aleksandra Prasełek IIId

III miejsce - Milena Kowal IId

Wyróżnienia:

Za całość pracy - Aleksandra Mączka Id

Za konkurencję: plecionka - Aleksandra Strojna IIId

Za konkurencję: awangarda - Marlena Moś IId

Sponsorami wyjątkowo atrakcyjnych nagród byli : Pani Magdalena Girek właścicielka salonu "NOVY" oraz Panowie: Piotr Luks i Leszek Szatan prezesi Centrali Zaopatrzenia Technicznego w Olkuszu. Pamiątką barwnego show są zdjęcia Pana Krzysztofa Bonieckiego, zapraszamy do galerii na stronie Olkuszanina.

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00