Taglichen Arbeit

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Technikum Hotelarstwa

W dniach 31.10.2015 - 28.11.2015 r odbył się wyjazd na praktyki do Niemiec finansowany z programu Erasmus+. W wyjeździe wzięło udział 10 uczniów  z branży hotelarskiej do pięciu hoteli na terenie Turyngii i Bawarii. Uczestnicy w obiektach mieli zapewnione: darmowe wyżywienie, dobre warunki noclegowe, opiekę,  kieszonkowe w wysokości  400 euro. Jedne z uczestniczek zostały przydzielone do 4-gwiazdkowego hotelu Marienturm w zabytkowym mieście Rudolstadt w którym odbywały praktyki w zakresie gastronomii, obsługi konsumenta,  i podstawowych zadań służby pięter.

Hotelarze w pięknym Wrocławiu

włącz . Opublikowano w Technikum Hotelarstwa

W dniach 27 –28 kwietnia odbyła się wycieczka zawodoznawcza do Wrocławia dla technikum hotelarstwa w ramach projektu Modernizacji Kształcenia Zawodowego. Uczniowie klasy 3e i 2d mieli okazję zaobserwować z bliska funkcjonowanie prestiżowych placówek hotelowych:  Hotel The Granary, Hotel Tumski oraz Hotel Monopol.  Poznawano zasady funkcjonowania oraz wszystkie procesy zachodzące w hotelu. Pod czujnym okiem opiekunów Ewy Żak - Łebek, Pauliny Rawickiej oraz Marcina Tomsi zwiedzano także wrocławską starówkę i Panoramę Racławicką, co pozwoliło zgłębić nieco historię i tajemnicę tego pięknego zabytkowego miasta.

Hotelarstwo w praktyce – wizyta zawodoznawcza w śląskich hotelach

włącz . Opublikowano w Technikum Hotelarstwa

13 marca 2015 r. uczniowie klasy I e kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa, odbyli wycieczkę o charakterze wizyty zawodoznawczej. Wycieczka odbyła się w ramach unijnego projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”. Celem tej wizyty było praktyczne zapoznanie się z organizacją i technikami pracy w obiekcie hotelarskim ze szczególnym uwzględnieniem pracy recepcji. Poznali standardy obsługi, wyposażenia oraz usługi, które świadczy hotel. Odwiedzili następujące placówki: Poziom 511 Design Hotel & Spa w Podzamczu, Hotel Shuma w Dąbrowie Górniczej, Hotel Piramida w Tychach.

Pomocna dłoń hotelarzy

włącz . Opublikowano w Technikum Hotelarstwa

24 stycznia 2014 Szkoła Podstawowa Nr 10 w Olkuszu obchodziła swój Jubileusz 20 – lecia. Dwa dni wcześniej uczniowie naszej szkoły z klas Technikum Hotelarskiego wraz z nauczycielami służyli wsparciem przy przygotowaniu dekoracji. Nasza pomoc polegała na przygotowaniu i zamontowaniu około półtora tysiąca kolorowych balonów, a także innych drobnych pracach montażowo-dekoracyjnych. Efekt naszych wysiłków można zobaczyć na zdjęciach zamieszczonych na stronie Szkoły Podstawowej Nr 10 w Olkuszu. W prace zaangażowani byli uczniowie klasy III E: Kinga Makuch, Stanek Paulina, Dobrowolski Dawid, Kurdziel Dawid, Ratoń Jarosław, Sławiec Dominik, klasy II E: Piotr Jabłoński, Kamil Białaś. Opiekę nad uczniami sprawowały Pani Ewelina Kowalczyk i Pani Anna Śmierciak. W dzień święta podstawówki czynny udział w pracach brały uczennice klasy IV E: Kamila Zioło, Aleksandra Zięciak, Patrycja Sroka i Martyna Bobela opiekę nad wychowankami sprawowała Pani Renata Kubańska. Uczennice zajęły się profesjonalnym przygotowaniem stołów bufetowych i stolików dla gości.