Innowacyjny system firmy Wienerberger

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Technikum Budowlane

W ramach projektu unijnego „Modernizacja kształcenia zawodowego w małopolsce”, uczniowie Zespołu Szkól nr 4 w Olkuszu uczestniczyli w wizycie zawodoznawczej Firmy Wienerberger. Uczestnicy zapoznali się z zaletami ceramiki budowlanej oraz z technologią produkcji pustaków, cegieł i dachówek ceramicznych. Szczególną uwagę przedstawiciele firmy zwrócili na system Porotherm DRYFIX i Porotherm Profi. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zapoznać się bliżej z systemem DRYFIX uczestnicząc w pokazie praktycznym wykonywania ścian. System DRYFIX to ceramika poryzowana, która uzyskuje lepsze właściwości termoizolacyjne. Poryzacja umożliwia oddychanie ścian, oraz uzyskuje niski współczynnik przenikania ciepła. Firma Wienerberger wprowadziła innowacyjny system Porotherm DRYFIX poprzez zastosowanie suchej zaprawy.

Opracowała: Joanna Cebula

na podstawie: http://www.wienerberger.pl/

Wizyta firmy Grundfos w naszej szkole.

włącz . Opublikowano w Technikum Budowlane

W dniu 14 maja 2015 r gościliśmy przedstawicieli firmy Grundfos w naszej szkole.

70 lat temu, Poul Due Jensen zaczął tworzyć niezwykłą historię przemysłu pompowego. Obecnie Grundfos na całym świecie świętuje jubileusz powstania ‘pompowej’ historii. Poul Due Jensen posiadał nie tylko zmysł techniczny. Wkrótce okazało się, że jego wizjonerstwo i pionierskie inicjatywy przekuły się w sukces ekonomiczny, co z kolei pozwoliło zapisać na kartach historii przemysłu pompowego prawdziwą wielką opowieść o nim i o pompach, które tworzył. Swoim wkładem i podejściem do przedsiębiorczości stworzył solidne podwaliny Grupy Grundfos, która to firma wyznacza jeden po drugim - nowe standardy w branży pompowej i która dostarcza do klientów w prawie wszystkich zakątkach świata, miliony pomp, które poprawiają, jakość życia ludzi.

Pokaz firmy Quick-Mix

włącz . Opublikowano w Technikum Budowlane

W dniu 22 kwietnia 2015r gościli w naszej szkole przedstawiciele firmy „Quick-Mix”

Quick-mix Sp z o.o. funkcjonuje na polskim rynku już od 1997 roku i jako intensywnie rozwijający się podmiot oferuje innowacyjne materiały budowlane najwyższej jakości.

Jest to polska spółka międzynarodowego koncernu Sievert AG i specjalizuje się w produkcji i sprzedaży:

• zapraw do klinkieru
  • suchych zapraw budowlanych
  • systemów ociepleń, tynków i farb
  • hydroizolacji
  • klejów i spoin do płytek
  • produktów do renowacji obiektów zabytkowych
  • zapraw do układania kostki brukowej i kamienia naturalnego oraz innych materiałów chemii budowlanej.

Pokaz zorganizowano w oparciu o sprzęt i materiały firmowe. Omówiono zasady wykonywania tynków  wewnętrznych przy użyciu maszyny tynkarskiej . Młodzież mogła własnoręcznie wypróbować mechaniczne nakładanie tynku na przygotowana wcześniej powierzchnię. W ramach prezentacji materiałów firmowych wykonywali mur z cegły klinkierowej z użyciem zaprawy do klinkieru. (zaprawa o specjalnych właściwościach nie brudzących cegieł). Dodatkowo wykorzystano materiał na podkłady tynkarskie tzw SKS ze specjalnymi włóknami i wykonano jedną ścianę na zewnątrz budynku jako przygotowanie podłoża na konkurs „Impresje olkuskie”

Dziękujemy panu Grzegorzowi Lechowskiemu i panu Piotrowi  z Firmy Quick-mix za poświęcony czas oraz rzetelny i ciekawy pokaz jak również za pozostawione dla szkoły materiały i narzędzia.

Pokaz przygotowany został przez nauczyciela przedmiotów budowlanych panią Małgorzatę Kalińską

150422 Pokaz firmy Quick-Mix 150422 Pokaz firmy Quick-Mix 150422 Pokaz firmy Quick-Mix 150422 Pokaz firmy Quick-Mix 150422 Pokaz firmy Quick-Mix

Współpraca z ATLASEM

włącz . Opublikowano w Technikum Budowlane

Na  spotkaniu w Wytwórni Klejów i Zapraw Budowlanych Atlas S.A., w Zgierzu k. Łodzi, nauczyciele przedmiotów zawodowych budowlanych nawiązali współpracę  z firmą Atlas. W ramach współpracy prowadzone będą bezpłatne szkolenia teoretyczno-praktyczne dla uczniów i nauczycieli przedmiotów zawodowych, umożliwiające zapoznanie się z najnowszymi materiałami i technologiami. Szkoła otrzyma wsparcie w formie nieodpłatnego przekazywania produktów Atlas Sp. z o.o. oraz dostarczania materiałów dydaktycznych i edukacyjnych. Wszystko to pomoże uczniom być na bieżąco z nowościami w branży budowlanej. Firma Atlas, która objęła patronat nad naszą szkołą , bardzo chętnie angażuje się we współpracę ze szkołami i wspiera rozwój fachowców z branży budowlanej.