slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

Nasi recytatorzy - mistrzowie żywego słowa

Opublikowano w Konkursy

Dużym sukcesem zakończył się udział uczniów naszej szkoły w etapie powiatowym 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 4. marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu. Marlena Moś z kl. III d zajęła III miejsce w turnieju recytatorskim, natomiast Sylwia Muzyk z kl. III d uplasowała się na tej samej pozycji w kategorii poezji śpiewanej. Marlena zachwyciła jurorów interpretacją wiersza niedawno zmarłej, olkuskiej poetki - Anny Piątek oraz żartobliwego fragmentu prozy Stefanii Grodzieńskiej pt.„Żabka”. Sylwia zaprezentowała zaś jedną piosenkę aktorską oraz drugą - autorską, opracowaną według własnej aranżacji. Uczennica ta znakomicie wystąpiła również w turnieju poezji recytowanej. W tej samej kategorii wziął udział także Dawid Gądek z kl. IV a, deklamując wiersz Andrzeja Bursy „Zażalenie” oraz fragment utworu Edwarda Redlińskiego „Konopielka”.

Uplasowanie się na trzecich pozycjach w obu kategoriach to naprawdę duże osiągnięcie, gdyż nasi uczniowie musieli zmierzyć się  z przedstawicielami prawie wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu olkuskiego. Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych artystycznych zmaganiach!
Opracowała:
Justyna Gałka-Szczupak

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00