slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

Zaczarowani melodią słowa

Opublikowano w Konkursy

Powiatowy konkurs „Mistrz pięknego czytania” w kategorii szkół gimnazjalnych ma już zwycięzcę. Jest nim Izabela Pięta uczennica Gimnazjum nr 4   w Olkuszu. Laureatka ujęła jurorów umiejętnością budowania nastroju, swobodą sceniczną oraz autentycznością przeżyć.
Pierwsza edycja konkursu zorganizowana 25 XI 2014 roku w Zespole Szkół Nr 4 przez nauczycieli Katarzynę Radwańską i Aleksandrę Kulę, spotkała się ze sporym zainteresowaniem młodzieży. Pierwszym zadaniem konkursowym było zaprezentowanie książki, z której pochodził wybrany fragment, a następnie niebanalne odczytanie przygotowanego tekstu w celu… oczarowania słuchaczy.

Jurorów wybrano z należytą starannością spośród wrażliwców czułych nie tylko na piękno słowa, ale i prawdę przekazu. Byli nimi:

Pani Katarzyna Szojda- fotografik, poetka, aktywna uczestniczka życia kulturalnego i literackiego naszego regionu.

Pan Zbigniew Paterak – aktor wielu produkcji filmowych i telewizyjnych, założyciel Teatru Patermana, reżyser.

Pan Sebastian Sierka – poeta, inicjator „Impresji poetyckich”, społecznik z wielkim sercem,

Pan Bartłomiej Pilch - absolwent ZS Nr 4, recytator, pasjonat muzyki.

Biorąc pod uwagę kryteria konkursowe oraz charyzmę uczestników jury dokonało rozstrzygnięcia:

I miejsce  Izabela Pięta Gimnazjum  nr4

II miejsce  Kamila Pilch  Gimnazjum nr 4

III miejsce Julia Bezak Gimnazjum nr 3

wyróżnienia: Agata Biały Gimnazjum nr 3

Ada Krzysztańska Gimnazjum Klucze

Patrycja Krymula  Gimnazjum nr 1

Podsumowaniem obrad była modelowa, pełna ekspresji recytacja  Bartłomieja Pilcha oraz solowy występ wokalny Marleny Moś – zwyciężczyni wielu konkursów w kategorii poezji śpiewanej. Budowlandia i organizatorzy lansując modę na oczytanego małolata zapraszają za rok. Niech przybędą ci gimnazjaliści, którzy potrafią czarować słowem i znając jego siłę stworzą sztukę, a wraz z nią…  lepszy świat.


Marida Zoń

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00