slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

Impresji malarskich czar

włącz . Opublikowano w Konkursy

Od trzech lat Zespół Szkół Nr 4 w Olkuszu organizuje konkurs plastyczny pod patronatem Starosty Olkuskiego o tematyce dotyczącej zabytków architektury powiatu olkuskiego.  Konkurs organizowany jest dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Głównym partnerem tegorocznej edycji była fundacja  Banku PKO BP  w Warszawie, a jako przyjętą formą artystyczną wskazano mural /graffiti. Celem konkursu stało się wprowadzenie sztuki alternatywnej jako artystycznej dekoracji graficznej przestrzeni miejskiej.

Młodzież Zespołu Szkół Nr 4 przygotowała na terenie szkoły podłoże w postaci przecierek tynkarskich i malowania tynkolitem dzięki sponsorom, między innymi - firmie Quiq - Mix, którzy zapewnili wszystkie potrzebne materiały.

Z uwagi na warunki pogodowe konkurs odbył się jednak w czytelni szkolnej na wielkoformatowych płytach OSB, które z powodzeniem imitowały ściany zewnętrzne. Wykonanie prac przez uczniów na tym podłożu trwało dwa dni.

Konkurs przebiegał dwuetapowo, pierwszym zadaniem było wykonanie projektu  muralu i  dostarczenie go do organizatora. W  drugim etapie ścisła czołówka, czyli 5 drużyn, z czego dwie to ekipy 2-osobowe, miały przenieść projekt na przygotowane podłoże. Młodzież otrzymała specjalne kombinezony oraz profesjonalne zestawy malarskie do wykonania muralu. Zaangażowanie było ogromne, a efekty... imponujące, co jednogłośnie podkreśliło jury konkursu: przewodniczący - dyrektor BWA w Olkuszu Pan Stanisław Stach oraz członkowie: Pan Olgerd Dziechciarz artysta, pracownik działu promocji starostwa powiatowego i Pani Ewelina Kowalczyk wizażystka i nauczyciel rysunku ZS Nr 4. Decyzją jury wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni za wyjątkowy wkład pracy i zaangażowanie. 

Przyznano 5 równorzędnych nagród, wyróżniając szczególnie dwie prace:

1/ Aleksandry Kuci z Gimnazjum Nr 4 w Olkuszu oraz

2/ Sary Szczepankiewicz z Zespołu Szkół Mundurowych w Olkuszu

Równorzędne nagrody otrzymali:

3/ Duet: Karolina Porębska i Maciej Kaleciński z Gimnazjum Nr 2 w Olkuszu

4/ Duet: Patryk Filo i Mikołaj Goc z Gimnazjum nr 2 w Olkuszu

5/ Magdalena Starczyńska z Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu

Uczestnicy w ramach nagrody mogli wybrać profesjonalne zestawy malarskie ze sztalugami lub warsztaty rysunku w Krakowie.

Uroczystość ogłoszenia wyników konkursu uświetnili: Wicestarosta  Olkuski Pan Jan Orkisz, Dyrektor PKO BP w Olkuszu oraz wolontariusz Partnera Konkursu Fundacji PKO BP Pani Małgorzata Caban.Pani Małgorzata Kalińska - organizator konkursu  i nauczyciel Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu, podkreśliła, że prace wykonane na płytach wielkoformatowych będą stanowiły rodzaj przenośnej dekoracji, a zarazem imponującej ekspozycji podczas akcji promocji szkoły, np. w czasie Dni Olkusza.

Już dzisiaj zapraszamy na kolejną, czwartą już edycję konkursu do Budowlanki, a zatem... do zobaczenia.

150510 Impresje Olkuskie 150510 Impresje Olkuskie 150510 Impresje Olkuskie 150510 Impresje Olkuskie 150510 Impresje Olkuskie

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00