slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

Konkurs językowy w Budowlance

włącz . Opublikowano w Konkursy

W czwartek 7 maja po raz trzeci mieliśmy okazję gościć w naszej szkole uzdolnionych językowo gimnazjalistów oraz ich opiekunów. Tematem przewodnim tegorocznej edycji III Powiatowego Konkursu Języków Obcych była „ochrona środowiska i ekologia”. W językowych zmaganiach wzięło udział 18 uczniów z różnych gimnazjów.

O godzinie 9.00 Pani wice dyrektor Paulina Polak przywitała przybyłych gości jednocześnie życząc im powodzenia w rozwiązywaniu testów językowych oraz dobrej zabawy podczas przedstawiania prezentacji multimedialnych. Po oficjalnym powitaniu zainteresowani uczniowie udali się do sal językowych gdzie w ciszy i skupieniu rozwiązywali testy. Pierwsza część konkursu wyłoniła zwycięzców indywidualnych potyczek. W języku angielskim przodowali uczniowie z Gimnazjum w Kluczach, którzy zajęli I i III miejsce. Drugie miejsce zajęła uczennica z Gimnazjum w Suchej. W języku niemieckim najlepszy wynik osiągnęła uczennica z Gimnazjum nr 4 w Olkuszu, na drugim miejscu uplasowała się gimnazjalistka ze szkoły w Wolbromiu, a trzecie miejsce zdobyła uczennica z Gimnazjum nr 4 w Olkuszu. Gimnazjum nr 4 w Olkuszu tryumfowało również zdobywając I, II i III miejsce w quizie w języku rosyjskim.

Po krótkiej przerwie nastąpiła oczekiwana z niecierpliwością druga, a zarazem bardziej ekscytująca część zmagań. Drużyny z poszczególnych gimnazjów przedstawiły prezentacje multimedialne w wybranym przez siebie języku. Oryginalnie przygotowane pokazy oraz świetną znajomość języków obcych mogli podziwiać nie tylko członkowie Jury ale także zgromadzona publiczność. Szczególną uwagę sędziów zwróciła prezentacja w języku angielskim w wykonaniu uczniów Gimnazjum w Kluczach. Drugie miejsce zajęła drużyna z Klucz prezentując swój pokaz w języku niemieckim. Prezentacja multimedialna w języku rosyjskim zaprezentowana przez uczniów Gimnazjum nr 4 została nagrodzona III miejscem. Po zakończonych pokazach i burzliwych obradach Jury Pani dyrektor Marida Zoń pogratulowała zwycięzcom i wręczyła im nagrody.
Podczas zmagań uczniowie oraz  ich opiekunowie mogli delektować się słodkimi wypiekami przygotowanymi przez uczniów klas I d i I e. Laureaci konkursu opuścili mury naszej szkoły z wartościowymi nagrodami, deklarując jednocześnie chęć uczestnictwa w kolejnych edycjach.   

III Powiatowy Konkurs Języków Obcych dla Gimnazjalistów III Powiatowy Konkurs Języków Obcych dla Gimnazjalistów III Powiatowy Konkurs Języków Obcych dla Gimnazjalistów III Powiatowy Konkurs Języków Obcych dla Gimnazjalistów III Powiatowy Konkurs Języków Obcych dla Gimnazjalistów

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00