slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

Nie ma mocnych na.... artystów z Budowlanki!

włącz . Opublikowano w Konkursy

Piątek, 10 kwietnia. Ciepła, wiosenna pogoda. Nareszcie po wielu dniach zimna i deszczu, można było usłyszeć figlarny śpiew ptaków, poczuć ciepło słońca i powiew delikatnego, przyjemnego wiatru. Wiatru, niosącego nadzieję, optymizm i cudowną wiarę we własne siły. Z takimi właśnie uczuciami w sercach, pięć uczennic naszej szkoły wyruszyło do Domu Kultury w Wolbromiu,by wziąć udział w konkursie „Językowe współzawodnictwo”. Niektóre - przeziębione, z chorym gardłem i katarem w nosie - wiedziały, że warto się zmobilizować, bo jest o co walczyć...

 I miały rację!

  • Kornelia Zając z kl. III d, przygotowana przez Panią Katarzynę Chmielewską, zajęła II miejsce w kategorii piosenka w języku rosyjskim,
  • Martyna Kopeć z kl. I d, pod pieczą Pani Pauliny Glanowskiej, uplasowała się na II pozycji w kategorii piosenka w języku niemieckim,
  • Sylwia Muzyk z kl. III d, pracująca wcześniej z Panią Justyną Gałką-Szczupak, zdobyła III nagrodę w kategorii piosenka w języku angielskim.

W konkursie znakomicie zaprezentowały się również Marlena Moś z kl. III d (piosenka w języku angielskim) oraz Justyna Ćwik z kl. III d (piosenka w języku rosyjskim).

„Językowe współzawodnictwo” polega na zaprezentowaniu dowolnego utworu muzycznego (piosenki) lub odegraniu krótkiej formy teatralnej w języku obcym: angielskim, niemieckim, francuskim, rosyjskim lub hiszpańskim. Wybór formy i języka należy do uczestników, ale te same osoby nie mogą wystąpić w każdej z kategorii. Ocenie jury podlegają: poprawność i płynność językowa, trudność i dobór repertuaru oraz wrażenia artystyczne.

Do udziału w konkursie zaproszona została młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalych powiatu olkuskiego ucząca się języków obcych. W tym roku było wyjątkowo dużo uczestników. Organizatorzy wielokrotnie podkreślali wysoki poziom zmagań. Na widowni zasiedli m.in. przedstawiciele Rady Miasta Wolbrom, Dyrekcja Zespołu Szkół w Wolbromiu, dyrektorzy okolicznych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz nauczyciele języków obcych.

Wobec takich faktów, sukces  „naszych dziewcząt” jest więc ogromny!:-)

Gratulujemy!

Opracowała: Justyna Gałka-Szczupak

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00